Inspektor Colombo oraz Ekspert
print

 

Taktyka ta polega na graniu tzw. głupka. Negocjator robi z siebie przysłowiowego Inspektora Colombo, z pozoru wyglądającego na ofermę, łachmana i niedorajdę. W trakcie negocjacji twierdzi, iż jest całkowicie nowy w tym biznesie i zdaje się na umiejętności swoich rozmówców. Niezorganizowany, zapomina o wielu rzeczach, gubi się w zeznaniach. Potencjalni partnerzy nie tracą czujność i nie są już rozmowie tacy twardzi jak mogliby być w rozmowie z doświadczonym negocjatorem. Mocni negocjatorzy w takich rozmowach zaczynają zachowywać się jak opiekunowie wskazując i podsuwając rozwiązania. I podczas gdy zdezorientowani kontrahenci odkrywają swoje karty Inspektor Colombo zaczyna pod pretekstem niekompetencji wysuwać kolejne prośby, angażując w ten sposób swoich rozmówców. 
Odwrotną do tej taktyki jest taktyka na Eksperta  gdzie z założenia zawala się potencjalnego odbiorcę niekończącą się lawiną wiedzy. Osoba Ekspert pokazuję jak wielką wiedzę w tej dziedzinie ma, tym samym udowadniając niejako, że odbiorca nie ma co liczyć na negocjacje. Obie z taktyk opierają się na regule autorytetu. W pierwszym przypadku autorytetem jest odbiorca a w drugim nadawca. 
 
Zamów

Czasami pomimo odpowiednich kwalifikacji nasza aplikacja o pracę zostaje odrzucona. Najczęściej  bywa tak, ponieważ popełniamy jeden z sześciu błędów, które dokładniej opisane zostały poniżej. Profesjonalne CV pomoże Ci, ale nie zrobi za Ciebie wszystkiego, przeczytaj artykuł i dowiedz się czego nie powinieneś robić. 

czytaj więcej >

Poszukujący pracy jest to osoba zarejestrowana w powiatowym urzędzie pracy jest to osoba niezatrudniona poszukująca pracy lub osoba zatrudniona wyrażająca gotowość podjęcia innej pracy niż praca obecna.

czytaj więcej >

Aby znaleźć pracę należy w pełni wykorzystać wszystkie możliwe sposoby kontaktu z pracodawcą. Poniżej wymienione zostają sposoby poszukiwania pracy znacznie zwiększające szanse jej znalezienia. Wykorzystaj szasne, bądź profesjonalistą, na dobry początek wyślij profesjonalne CV i przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej.

czytaj więcej >

Dostałem robote !!

hahahahahahahhahahahahhahahahahaah, na budowie i dobra kasa ! Szef fajny gość, dzięki !!!

Janusz z Olsztyna


CUD CUD CUD !!!!!!!!

dzięki CEVE !!!!!!!!!!!!!! dostałam prace w salonie kosmetycznym w którym zawsze chciałam pracować !!!!! szefowa mi powiedziała że jeszcze nikt nigdy takiego ładnego CV nie przyłał :) Ola


Solidna firma ! Tanio i uczciwie !

tanie szablony, łatwa edycja, po zakupie dostęp premium do wiedzy ! pracy jeszcze nie mam, ale przynajmniej zapraszają mnie na rozmowy, a wcześniej telefon milczał !


Taktyka polega na pozostawieniu odbiorcy w sytuacji wyboru dwóch skrajnie niekorzystnych dla niego opcji.

czytaj więcej >

Taktyka ta polega na graniu tzw. głupka. Negocjator robi z siebie przysłowiowego Inspektora Colombo, z pozoru wyglądającego na ofermę, łachmana i niedorajdę.

czytaj więcej >

Rewelacyjnie zobrazowana przez profesora Roberta Cialdiniego taktyka niskiej piłki, wykorzystuję regułę konsekwencji i zaangażowanie. 

czytaj więcej >