Pierwsze wrażenie to 50% sukcesu
Drukuj Artykuł
Wszakże oczywistym jest, iż przez całe życie będziemy poznawali mnóstwo nowych ludzi i w dużej mierze to właśnie od nich będzie zależało nasze życie. Kluczem decydującym o odniesieniu sukcesu jest stworzenie pierwszego dobrego wrażenia. Profesjonalne CV, szablon CV który od nas otrzymasz pozwoli Ci dostać się na rozmowę kwalifikacyjną, wykorzystaj to, ponieważ ofert pracy w dzisiejszych czasach jest niewiele, musisz się dobrze przygotować !

Pierwsze wrażenie kształtuje się w ciągu pierwszych 30 sekund spotkania. Czasu jest zbyt mało, aby powiedzieć coś sensownego poza przywitaniem się. Pierwsze wrażenie silnie wpływa na nastawienie do drugiej osoby i trudno jest je później zmienić. Warto więc od samego początku stworzyć pozytywny wizerunek naszej osoby, z pewnością ułatwi nam to kontakt i osiągniecie zamierzonego celu. Jeżeli jednak się nam to nie uda to mamy 29 sek wg badań na to aby poprawić swój wizerunek w oczach odbiorcy.

O pierwszym wrażeniu nie decyduje treść tego, co mówimy, ale mimika i gestykulacja, wygląd, ubiór, fizyczny dystans jaki zachowujemy wobec rozmówcy, sylwetka, ton głosu, kontakt wzrokowy. O tych rzeczach dowiesz się w poradach eksperta. Na pierwsze wrażenie w 55 % wpływają sygnały przekazywane twarzą i ciałem, w 38 % intonacją głosu, a tylko  7 % stanowi treść przekazu. Pamiętaj profesjonalny szablon CV nie da Ci pracy tylko pomoże w złapaniu kontaktu z pracodawcą, reszta zależy od Ciebie !
Zamów