Taktyka niskiej piłki
print

Profesor Cialdidni podczas badań zatrudnił się u sprzedawcy samochodów marki Chevrolet i już po tygodniu pracy pozwolono mu obserwować najlepszych sprzedawców w akcji. Technika niskiej piłki była jedną z pierwszych, która zwróciła na siebie uwagę. Sztuczka polega na oferowaniu klientowi bardzo dobrej ceny za samochód - powiedzmy o 400 dolarów niższej niż u konkurencji. Jednak ta korzystna oferta ma charakter pozorny i sprzedawca w istocie wcale nie zamierza jej zrealizować. Jedynym jej celem jest skłonić klienta, aby podjął decyzję o kupnie danego samochodu. Gdy klient już decyzję podejmie, sprzedawca wykonuje szereg działań, utwierdzających klienta w poczuciu osobistego zaangażowania w tą decyzję. Następuje wypełnianie szeregu formularzy transakcji, ustalanie szczegółowych jej warunków finansowych, czasami klient zostaje nakłoniony, by pojeździł sobie jeden dzień samochodem, tak „aby mógł go wyczuł, pokazał sąsiadom i kolegom z pracy". Sprzedawcy zdają sobie sprawę z tego, że w trakcie wszystkich tych zabiegów klient wykształci w sobie nowe powody usprawiedliwiające decyzję i dokonywaną właśnie inwestycję  Wykorzystując czyjeś zaangażowanie początkowo ukrywamy zamierzony cel, aby przy finalizowaniu transakcji go ujawnić. W większość przypadków zaangażowany w całe przedsięwzięcie człowiek klient, dochodzi do wniosku, że poświęcił dużo czasu, a więc należy postąpić konsekwentnie kupując produkt czy usługę. Bardzo prawdopodobnym jest, iż owy klient już nigdy więcej nie skorzysta z produktów czy usług ofertowanych przez firmę stosującą taką taktykę. Jak się bronić przed sprzedawcami stosującymi takie praktyki ? Sposobów jest wiele, ale najprostszym jest odmowa kupna towaru po podwyższonej cenie, przy wyrażeniu szczerych chęci zakupu po cenie ustalonej na początku. 

Zamów

Czasami pomimo odpowiednich kwalifikacji nasza aplikacja o pracę zostaje odrzucona. Najczęściej  bywa tak, ponieważ popełniamy jeden z sześciu błędów, które dokładniej opisane zostały poniżej. Profesjonalne CV pomoże Ci, ale nie zrobi za Ciebie wszystkiego, przeczytaj artykuł i dowiedz się czego nie powinieneś robić. 

czytaj więcej >

Poszukujący pracy jest to osoba zarejestrowana w powiatowym urzędzie pracy jest to osoba niezatrudniona poszukująca pracy lub osoba zatrudniona wyrażająca gotowość podjęcia innej pracy niż praca obecna.

czytaj więcej >

Aby znaleźć pracę należy w pełni wykorzystać wszystkie możliwe sposoby kontaktu z pracodawcą. Poniżej wymienione zostają sposoby poszukiwania pracy znacznie zwiększające szanse jej znalezienia. Wykorzystaj szasne, bądź profesjonalistą, na dobry początek wyślij profesjonalne CV i przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej.

czytaj więcej >

Dostałem robote !!

hahahahahahahhahahahahhahahahahaah, na budowie i dobra kasa ! Szef fajny gość, dzięki !!!

Janusz z Olsztyna


CUD CUD CUD !!!!!!!!

dzięki CEVE !!!!!!!!!!!!!! dostałam prace w salonie kosmetycznym w którym zawsze chciałam pracować !!!!! szefowa mi powiedziała że jeszcze nikt nigdy takiego ładnego CV nie przyłał :) Ola


Solidna firma ! Tanio i uczciwie !

tanie szablony, łatwa edycja, po zakupie dostęp premium do wiedzy ! pracy jeszcze nie mam, ale przynajmniej zapraszają mnie na rozmowy, a wcześniej telefon milczał !


Taktyka polega na pozostawieniu odbiorcy w sytuacji wyboru dwóch skrajnie niekorzystnych dla niego opcji.

czytaj więcej >

Taktyka ta polega na graniu tzw. głupka. Negocjator robi z siebie przysłowiowego Inspektora Colombo, z pozoru wyglądającego na ofermę, łachmana i niedorajdę.

czytaj więcej >

Rewelacyjnie zobrazowana przez profesora Roberta Cialdiniego taktyka niskiej piłki, wykorzystuję regułę konsekwencji i zaangażowanie. 

czytaj więcej >